Vyhledávání


Školní bufet očima žáků 5.třídy

20.09.2010 16:50

Školní bufet je malé občerstvením na Základní škole ve Vémyslicích.

Vznikl v září 2010 a byl založen žáky 5.třídy a paní učitelkou,aby si žáci vyzkoušeli podnikání. Bufet najdete u třídy dějepisu. Prodává tam trojice, která má rozdělené úkoly: jeden počítá, druhý vydává a třetí zapisuje. Příští měsíc bude pokračovat zase jiná třída. Otevřeno je vždy o velké přestávce. Koupit si zde můžete sladkosti, buchty a nápoje.

Můj názor je, že bufet je dobrý nápad. A jsem rád, že vznikl.  

Jan Holý

 

Naše škola dostala nápad, otevřít školní bufet. My děti, si vložíme peníze, za které se nakoupí zboží, které sami budeme prodávat, a tak si vyzkoušíme podnikání.Všechny starší třídy se postupně vystřídají. Rozdělili jsme se na skupiny a dohodli jsme se, co bychom tam chtěli mít. Například: fidorky, croissanty, lízátka, pitíčka a různé oplatky. Pro paní učitelky a pány učitele ledovou kávu. Naše třída začala hned v září. Každý žák donesl po domluvě vklad 150Kč a paní  učitelka nakoupila to, co jsme si z katalogu vybrali. Každý den, o velké přestávce prodává jedna trojice  a postupně zapisuje do připraveného formuláře, co se prodá. Utržené peníze se ukládají u paní učitelky. Na konci měsíce se udělá inventura a zjistí se tak, kolik jsme vydělali, nebo prodělali peněz. Potom nám dá paní učitelka výplatu. Náš školní bufet najdete na chodbě v přízemí, hned vedle učebny dějepisu

Adéla Jirásková     

 

Školní  bufet  založili  žáci  5.třídy  spolu  s paní  učitelkou na začátku  září. Ve  školním  bufetu  každý  den  prodává  nějaká  jiná  skupina.  Dětem  nabízíme  krosanty, fruka, tyčinky, jupíky.  Myslím  si, že  všechna  jídla  jsou  levná. 

Školní  bufet  se  mi  moc  líbí  a  chtěl  bych, aby příští rok byl zase.

Vojtěch  Janda

 

A zase je tu škola. Máme novou paní řiditelku a plno nových nápadů. Jedním z nich je zavést ve škole ,,školní bufet. Prodávají se dobroty pro naše,, mlsné jazýčky“, ale i něco pro naše vyučující. Kromě prvňáků se v prodeji střídají ostatní třídy po měsíci. Začínáme my, pátá třída. Vše už vypuklo a to v dolním patře školy, kde se my, žáci každý den střídáme. Vklad byl 150Kč na žáka, které po měsíc i dostaneme zpět i s výdělkem,pokud budeme dobře počítat. Myslím, že je to dobrý nápad, protože si tak zkoušíme takové malé podnikání. Naučíme se také zacházet s penězi.

Doufám, že školní bufet se ujme a jeho provoz vydrží co nejdéle.

Jakub Krška

 

Náš školní bufet je otevřen pro žáky a učitele od 8. září v Základní škole ve Vémyslicích. Najdete ho v přízemí po levé straně od hlavního vchodu do školy, vedle učebny dějepisu. Nápoje a cukrovinky se prodávají vždy o velké přestávce. Bufet jsme otevřeli proto, abychom si vyzkoušeli nákup a prodej zboží za účelem zisku. V měsíci září jsou provozovateli žáci 5.třídy. Každý žák školy si může koupit z nabídky zboží podle své chuti. Všichni žáci naší třídy vložili do podnikání stejnou částku peněz.Moc bychom si všichni přáli,aby bylo naše společné podnikání úspěšné.

Jarda Nunvář

 

Školní  bufet  vznikl  na základní  škole  ve Vémyslicích  a  je  to  nápad  celé  školy. Prodejní  doba  je o velké přestávce. Tento měsíc  jsou  prodavači  žáci 5.třídy. Můžete si u nich koupit  delisu, snickers , fidorku  pití , croasant , horalky , a lízátka. Tenhle  bufet  najdete  hned  vedle  sborovny. Je to dobrý  nápad  a  doporučuji  to  každé  škole.

Petr Kudláč

 

V naší škole se nově otevřel školní bufet. Navrhl to školní parlament a naše paní učitelka. Bufet je otevřený o velké

přestávce v přízemí. Obsluhují ho žáci a chodí prodávat po třech. Jeden zapisuje, druhý vydává a třetí vrací peníze.

Je určen pro všechny žáky a učitele. Každý měsíc otevírá bufet jiná třída.Tento měsíc se ujala vedení pátá třída.Prodáváme různé potraviny,např. delisu, fidorky, lízátka a pití. Moc se mi to líbí a chci, aby to takhle pokračovalo. 

Sofie Pokorná

 

1.září nám  učitelé řekli skvělou novinu, že se domluvili na školním bufetu. Moc se nám to zalíbilo. S paní  třídní učitelkou jsme se domlouvali, kdo začne jako první podnikat. Začala 5.třída. Nejprve jsme si vybrali zboží z katalogu Makra a potom se domluvili na určité částce peněz,které vybereme. Paní učitelka jela na nákup do Makra. Od středy 8.9. to všechno vypuklo.Prodáváme tyto dobrůtky:Fidorky,Musli  tyčinky,Delisy, Snickers, lízátka, Jupíky a Fruko. Nezapomněli  jsme ani na náš pedagogický sbor. Můžeme jim nabídnout Eiskaffe. Podnikání si můžou vyzkoušet všichni žáci, kromě prvňáčků. Bufet najdete vedle třídy pana učitele Staňka. Otevřeno je během velké přestávky od 9.25.-9.40. Zazvoní na přestávku a začne velký  zmatek. Všichni se nahrnou k bufetu a vybírají dobrůtky a v 9.40.hodin zazvoní na hodinu a po celé škole je zase klid. Která třída bude dobře počítat, tak dostane peníze, které vložili a dokonce i vydělané. Potom můžeme peníze použít na co budeme chtít. Školní bufet je opravdu skvělý nápad. Můžeme si koupit na co máme chuť. Doufám, že nebude jenom tento školní rok, ale i ty další.

Klára Vorlová

 

Když jsme šli 1.září do Základní školy ve Vémyslicích, tak nám paní učitelky navrhly, že bychom mohly udělat školní bufet. Všichni žáci řekli, že bychom to zkusit mohli. A tak 5.třída začala dělat plakáty. No  a vzhledem k tomu, že všichni žáci 5. třídy dali paní učitelce určitou částku na které jsme se domluvili, nakoupila paní učitelka zboží . A tak to vypuklo už 8.září. Prodáváme každou velkou přestávku.Paní ředitelka s učitelským sborem totiž řekli, že nejsme velká škola, takže si nemůžeme dovolit automaty, a proto máme alespoň  ten bufet.A určitě se všichni ptáte co prodáváme? Prodáváme např. horalky,fidorky, jupíky , fruka atd. Vydělané peníze si pak rozdělíme. A já si myslím, že by to fungovat mohlo, protože mně se to moc líbí.

Hedvika Kupská

 

První den ve škole za námi přišla naše paní učitelka s nápadem,že si u nás na škole otevřeme bufet, kde si budeme sami prodávat.Každý měsíc jedna třída.Všichni jsme souhlasili. Každý z nás ale musel donést určitou částku peněz,za které jsme nakoupili zboží , abychom mohli začít s prodejem. Prodejnu, ve které prodáváme oplatky,lízátka,nápoje a kávu pro paní učitelky a pány učitele máme v přízemí, hned vedle  sborovny. Prodejní doba je o velké přestávce. Výdělek z prodeje si na konci měsíce spravedlivě rozdělíme.

Myslím si, že to byl dobrý nápad. Všechny nás to prodávání baví a doufám, že si i nějaké peníze vyděláme třeba na pěkný školní výlet

Petr Hájek

 

Školní  bufet  se mi líbí. Máme  tam  široký výběr sladkostí  a různé pití. Bufet vznikl na žádost školního  parlamentu ZŠ Vémyslice. V současné době ho obsluhují žáci 5tř. , o  velké přestávce.Už jsem v bufetu prodával  a moc se mi to líbilo.

Moc mě baví obsluhovat své spolužáky.  

Jiří Sobotka

 

Školní bufet jsme založili proto, abychom si vyzkoušeli podnikání.Ptáte se, kdo to založil a kdy to vzniklo? Vymysleli to paní učitelky a vzniklo to 1.září 2010 a bude fungovat do roku 2011. Prodává se ve škole ZŠ Vémyslice vedle sborovny. Prodávají žáci a bývají tam vždy 3. Vedoucí je každý měsíc jiná třída. Začala 5. třída. Otevírá se na začátku velké přestávky a končí se jak zazvoní na hodinu. Prodává se pití a sladkosti,např.snickers,fidorky,delisy,jupíky,figa,horalky, atd.

Můj názor je,že bufet je super a myslím si, že jiným se taky líbí.Byl to dobrý nápad udělat školní bufet.

Otto Gruna

 

Školní bufet je výborná věc. Jestliže si žák zapomene pití, může je  u nás koupit podle vlastního výběru.

Školní bufet otvíráme o velké přestávce. Kde ho najdete?

U sborovny,to už uvidíte.Je tam vystavené zboží:například delisa, crosanty, fruka a tak dál.Školní bufet založili paní učitelky, abychom si  my žáci  vyzkoušeli podnikání.

Po měsíci se třídy vyměnují. Byl to super nápad.

 

Dominika Hitlová