Vyhledávání


Přání ke Dni učitelů

28.03.2012 10:57

Vážené kolegyně, vážení kolegové,

v tento den, kdy si připomínáme výročí narození Učitele národů - Jana Amose Komenského, Vám chci všem poděkovat za zodpovědnou a náročnou vzdělávací a výchovnou  práci, kterou pro naše žáky děláte. Přeji Vám hodně elánu, klidu a pohody.

Malé zamyšlení:

„…Za svým cílem musíš jít cestami, na které si ostatní  ani nedovolí pomyslet. Budou ti nadávat do bláznů, idiotů,, hlupáků, tvrdohlavých paličáků, kariéristů. Budou zlí, budou strašlivě závidět, škodit na sto způsobů, házet klacky pod nohy, budou tě zastrašovat, zpochybňovat tvůj postup a metody, budou ti špatně radit, budou se snažit tě alespoň přibrzdit. Když nebudou schopni zasáhnout tebe, půjdou ti po rodině. Tam mají daleko lepší možnosti.

Jedno měj na paměti! Pokud ti budou ostatní závidět a nadávat, děláš to dobře, vytrvej a neustupuj z cesty! Jakmile se ale většina přikloní na tvoji stranu, budou s tebou souhlasit a nebo tě dokonce litovat, ženeš se do propasti. Z tohoto stavu se snaž co nejrychleji dostat zase zpět, ke staré dobré nenávisti okolí.“

                Pěkný den

                               přeje

                                                                Jana Dvořáková , ředitelka školy
Přání ke Dni učitelů.pdf (174,2 kB)